Idealny bal karnałowy dla dzieci

Podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia, dziecko na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać z bajki.Karnawał związany jest z tradycją chrześcijańską i poprzedza okres wielkiego postu. Jest to okres hucznych zabaw, balów oraz festiwali czyli, czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Zabawy karnawałowe dla pociech często równoznaczne są z balem przebierańców w przedszkolu lub szkole. Ale nie tylko, ponieważ coraz częściej takie imprezy odbywają się także w domach.

Idealny strój karnawałowy

Jeśli chce się zorganizować bal karnawałowy, bardzo ważne jest to czy będzie to impreza z motywem przewodnim, czyli czy wszystkie dzieci przebierają się w podobnym stylu, ustalamy jedną  bajkę na przykład Kubuś Puchatek i każde dziecko przebiera się za wybraną postać z tej bajki. Pamiętaj, że motywy nie muszą ograniczać się tylko do bajek, dobrym pomysłem będzie także wodny świat, czy dziki zachód. Istnieje także opcja, że każde dziecko przebiera się dobrowolnie, odpala swoją fantazję i staje się na moment swoją ulubioną postacią. Warto jest porozmawiać z dzieckiem o wizji jego kreacji  i przemyśleć wspólnie cały strój. Np. jeśli dziecko ma ochotę przebrać się za króla, królową/księcia, księżniczkę – trzeba wspólnie zorganizować kolejno królewski płaszcz, berło i koronę. Płaszcz może być zrobiony z czerwonego małego kocyka, berło z drewnianej łyżki do miodu, którą można owinąć sreberkiem, i koronę wyciętą z kartonu i również owiniętą sreberkiem.

Stroje to najważniejsza część całego zamieszania. Dziewczyna może przebrać się za księżniczkę, wróżkę, czerwonego kapturka, bałwanka, syrenkę, Indiankę, pszczółkę, sarenkę, cheerleaderkę lub kotka. Dla chłopczyka przebranie za żołnierza, spidermana, supermana, marynarza, pilota, wampira, czarodzieja, pirata, Piotrusia Pana, króla. Zgłębiając przedstawiony wykaz warto zaznaczyć, że wspomniane propozycje, choć mogą okazać się niezwykle udane nie wyczerpują innych możliwości w zakresie doboru karnawałowego stroju dla dziecka. Warto dowiedzieć się o zainteresowaniach naszej pociechy i zastanowić się nad tym, w jaki sposób pogodzić je z osobowością dziecka i tematem przewodnim konkretnej imprezy, dziecko przede wszystkim w wybranym stroju musi być się komfortowo i pewnie.

Atrakcje i wystrój, które możesz zaproponować dzieciom

Dobrym pomysłem na zaangażowanie dzieci do przygotowania balu jest wykonanie masek lub czapeczek imprezowych. Najlepiej z papieru kolorowego technicznego, do ozdobienia można wybrać kolorowe tasiemki, brokat oraz bibułę. Jeśli wybierzesz maski, będzie potrzebny Ci dziurkacz oraz sznurek aby dziecko swobodnie mogło zakładać i ściągać maskę.

Możecie także, wspólnie przygotować dekorację na bal karnawałowy. Oczywiście nie może zabraknąć kolorowych balonów, które pięknie udekorują miejsce zabawy, ale także będą wykorzystywane do wielu gier i zabaw. Kolorowe łańcuchy z kartek świetnie się sprawdzą jako girlandy i oczywiście konfetti, które wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka. Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę podczas karnawału dla dzieci, które samodzielnie wcześniej przygotowały.

Znajdź na stronie