Dzień dziadka i babci w przedszkolu

Dziadek i babcia to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Nic więc dziwnego, że dni ich święta należy uczcić w odpowiedni sposób. Dzieci uwielbiają organizować w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka, gdyż to znakomita okazja, by spotkać się z nimi i podziękować za uśmiech, troskę i dobre serce. Istnieje wiele propozycji, jak zorganizować taki dzień, by był on niezapomniany dla dzieci, jak i babć i dziadków.

Przedstawienie dla babci i dziadka

Program artystyczny wykonany przez przedszkolaki specjalnie dla babci i dziadka sprawia obu stronom wiele radości. Dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności artystyczne oraz wiersze, piosenki przygotowane na tę okazję. Z kolei dziadkowie przeżywają wtedy chwile wzruszeń i radości, mogąc zobaczyć swoje wnuki na scenie. Warto, aby w przedstawieniu każdy przedszkolak miał chociaż najmniejszą rolę, aby czuł się wyjątkowo i mógł wykonać coś specjalnie dla swoich dziadków. Na końcu części artystycznej dzieci wręczają swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty – laurki, małe podarki. To niezwykle wzruszający moment dla obu stron. Nie brakuje łez, ale także szerokich uśmiechów oraz uścisków.

Poczęstunek

Przy organizacji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu ważnym elementem jest również poczęstunek. Najczęściej przygotowywany jest przez rodziców. Warto tutaj zaplanować, co znajdzie się na stołach, aby smakowało zarówno dzieciom, jak i dziadkom. Najczęściej pojawiają się słodkie przekąski, soki i napoje. To również bardzo miły moment, który można poświęcić na rozmowę i radość ze wspólnie spędzonych chwil

Wspólne śpiewanie

Z okazji Dnia Babci i Dziadka świetnym pomysłem jest wspólne śpiewanie znanych piosenek czy rymowanek. To wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak  i dziadków. Bardzo ciekawym pomysłem jest zorganizowanie wspólnego karaoke, gdzie dziadkowie ze swoimi wnukami śpiewają wybrane przez siebie piosenki. Z pewnością taka zabawa pozostanie na długo w pamięci i dzieci i dziadków. Można również zorganizować konkurs na znajomość słów piosenek dla przedszkolaków. Dziadkowie oczywiście mogą pomagać i wiernie kibicować.

Kalambury

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja do zorganizowania konkursów, w którym oczywiście dziadkowie i babcie występują razem z wnukami. Bardzo ciekawą propozycją są kalambury. Dzieci wraz ze swoimi dziadkami wzajemnie muszą gestem, mimiką czy ruchem zaprezentować sobie daną osobę, rzecz, czy wydarzenie. To zabawa, w której nie zabraknie śmiechu i radości, a jednocześnie będzie można wygrać małe upominki. Wspólne działanie dzieci oraz dziadków zbliża ich do siebie i pozwala działać wspólnie jako jedna drużyna. To jedna z tych zabaw, która cieszy się największą popularnością wśród dzieci i dziadków. Warto ją organizować.

Bez względu na to, na co zdecydujemy się organizując Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu, warto zaangażować dzieci do wspólnej organizacji, planowania. Warto również zaplanować ten dzień dużo wcześniej, a dzieci powinny przygotować zaproszenia dla swoich babć i dziadków.