Kubuś Puchatek

Trochę o książce

Książki o Kubusiu Puchatku zostały napisane przez brytyjskiego – pisarza A.A. Milne. Pierwsza część nazywa się “Kubuś Puchatek”, natomiast druga – “Chatka Puchatka”. Jest to opowieść o zwierzątkach – mieszkańcach Stumilowego Lasu i ich przyjacielu, małym chłopcu o imieniu Krzyś. Każdy z bohaterów jest inny, inaczej się zachowują, jednak każdy z nich posiada cechy ludzkie.

Na powieść składa się dziesięć zabawnych, ale też pouczających i dających do myślenia historyjek. Zarówno mały jak i większy czytelnik, powinien przeczytać tę książkę, dlatego, że opowiada ona o przyjaźni oraz o tym, że każdy człowiek jest inny. Opowiada także o tolerancji oraz o tym, że każdy człowiek ma wady, ale ma też zalety, które należy docenić.

Trochę o bohaterach

Bohaterami powieści są:

  • Kubuś Puchatek – główny bohater, pulchny miś. Jest niezbyt mądry i trochę naiwny. Bardzo lubi miód i spacery po lesie. Jest bardzo sympatyczny, uczynny i życzliwy. Przyjaźni się z Krzysiem, do którego ma bezgraniczne zaufanie oraz z Prosiaczkiem, któremu pomaga po zalaniu jego domu.
  • Prosiaczek – malutki, z dużymi, różowymi uszami. Ubrany jest w różowy, pasiasty kubraczek. Jest bardzo tchórzliwy i panicznie boi się wszystkiego czego nie zna, nawet jeśli nie ma żadnego powodu. Mieszka w pniu wielkiego dębu i bardzo lubi żołędzie.
  • Krzyś – około sześcioletni chłopiec, który przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Ma zdolności organizacyjne, jest miły i uczynny.
  • Kłapouchy – jest to szary, mądry osiołek. Mieszka za lasem i żywi się ostem. Nic go nie cieszy, uważa, że nikt go nie lubi i nie liczy się z jego potrzebami. Mimo to, osiołek jest dobrym przyjacielem i każdy może na niego liczyć.
  • Królik – mieszka w norze wykopanej w ziemi. Lubi się wymądrzać, często jest niegrzeczny i obrażalski. Jednak w razie potrzeby można liczyć na tego czasem opryskliwego królika.
  • Sowa – mieszka w domu, na drzewie kasztanowca. Jest bardzo mądra, ale nieraz przemądrzała. Lubi używać mądrych i wyuczonych słów.
  • Maleństwo – najmłodszy z mieszkańców lasu. Lubi bawić się w piasku i pływać. Jest wesołe i odważne.
  • Mama Kangurzyca – mama Maleństwa. Jest odpowiedzialna, troskliwa, rozsądna i opiekuńcza.
  • Tygrysek – dołącza w drugiej części powieści. Jest szalony, troszkę nieokiełznany. Uwielbia opowiadać wymyślone historie.

Serdecznie polecam tą książkę, każdemu, kto jeszcze jej nie czytał!

A poniżej wszyscy wymienieni wcześniej bohaterowie książek i filmów!

Znajdź na stronie