Wybieramy się z pociechami odwiedzić zwierzaki

Wstępne przygotowania i planowanie

Jeśli planujemy wybrać się z naszymi dziećmi do zoo musimy wziąć pod uwagę parę czynników. Pierwszą kwestią jest wybranie dogodnego terminu naszej wycieczki- jeśli zdecydujemy się na wyprawę w weekend to na miejscu będzie więcej ludzi i musimy liczyć się z koniecznością stania w kolejce, ale możemy się przed tym ustrzec kupując bilety wcześniej przez internet (jeśli dany obiekt oferuje taką możliwość). Ważne jest, aby wziąć pod uwagę również to, że zwierzęta mają określone preferencje i zachowania zależne od pory dnia i pogody. Jeśli pada deszcz, albo jest zimno zwierzęta mogą okazać się mniej aktywne i pochować się w swoich kryjówkach.Niektóre obiekty podają na swoich stronach internetowych informacje dotyczące dodatkowych atrakcji, takich jak pora karmienia konkretnej grupy zwierząt. Warto zatem wziąć to pod uwagę przy planowaniu naszej wycieczki, gdyż może to zapewnić naszym dzieciom dużo dodatkowej zabawy. Dobrze dowiedzieć się wcześniej czy nasze pociechy mają swoje ulubione zwierzęta, które bardzo chciałyby zobaczyć. Możemy wtedy wyszukać kilka interesujących faktów o konkretnym zwierzęciu i podzielić się nimi z potomstwem podczas oglądania ulubionego zwierzaka na żywo.

Mieszkańcy ZOO

W zoo dzieci mogą zastać wiele ciekawych zwierząt, które pochodzą z całego świata. Niektóre zwierzęta znajdują się na ogrodzonych wybiegach ze względu na swoją dużą siłę i wielki rozmiar. Do takich zwierząt mogą należeć sympatycznie wyglądające niedźwiedzie, słonie ze swoimi długimi trąbami, czy też niewiarygodnie wysokie żyrafy. Wizyta w ogrodzie zoologicznym potrafi bardzo rozbudzić ciekawość świata u naszych pociech. Zwierzęta bardzo różnią się między sobą, nie tylko w wyglądzie, ale też w zachowaniu, co stanowi świetną okazję do obserwacji. I tak możemy zwrócić uwagę na stadne zachowania małp, które wzajemnie się iskają, wspólne zabawy surykatek, bądź też wylegujące się jaszczurki i gekony. Zdecydowanym plusem jest różnorodność, więc każde dziecko powinno znaleźć coś dla siebie. Z jednej strony akwaria pełne różnokolorowych ryb, terraria z żółwiami, gekonami, jaszczurkami, a także wężami oraz zwierzęta lądowe i wodne. Niektóre obiekty oferują też możliwość odwiedzenia mniejszego wybiegu ze zwierzętami domowymi, takimi jak konie, kucyki czy świnki- nasze pociechy mogą wtedy bliżej zapoznać się z mieszkańcami wybiegu i często nakarmić je z ręki, na przykład marchewką.

Inne atrakcje

Kiedy my albo nasze pociechy będziemy chcieli zrobić sobie chwilę przerwy od oglądania zwierząt czekają na nas inne atrakcje. W ogrodach zoologicznych najczęściej można zjeść ciepły posiłek, a jeśli jest cieplejsza pora roku, to kupić lody i delektować się nimi na pobliskiej ławce. Możliwe, że natkniemy się również na plac zabaw, gdzie nasi mniejsi towarzysze będą mogli się pobawić i dać upust swojej energii. Na bardziej ciekawskich czekają tabliczki umieszczone przy wybiegach zwierząt, które opisują skąd pochodzi dane zwierze i czym się charakteryzuje. Taka wycieczka to świetna zabawa dla całej rodziny, także polecamy znaleźć najbliższy ogród zoologiczny i śmiało zapoznać się z czekającymi na nas i na nasze pociechy atrakcjami.